Kaip baigusieji Dievą šlovino

SONY DSC

Rugpjūčio 23–25 d. kaime netoli Kauno, susitiko keletas LKSB baigusiųjų. Susitikimo tema buvo „Dievo šlovė“. Aptarėme baigusiųjų veiklą Lietuvoje, šios tarnystės viziją ir tikslus. Šeštadienio rytą turėjome tylos laiką, kai galėjome pasimelsti, pasigilinti į Dievo žodį, išgirsti Jo balsą, taip pat šlovinome Viešpatį giesmėmis. Padarėme eksperimentą: vienu metu bandėme studijuoti Bibliją nagrinėdami, koks yra žmonių gyvenimo tikslas, ir lipdyti iš molio. Tiesą sakant, tai nelabai pasiteisino, bet galų gale vis tiek supratome, kad gyvename tam, jog šlovintume Dievą – Jis sukūrė mus tokiam tikslui. Nulipdėme molinių žvaigždžių, kurios primins mums apie tai, kad šloviname Jį ne vieni, o kartu su visa kūrinija.

 

Taip pat kalbėjomės ir apie mums visiems aktualią temą – poilsį, tiksliau, poilsį Dieve – šabą. Pagrindinė eilutė šia tema buvo Mk 2, 27: „Šabas padarytas žmogui, bet ne žmogus šabui, taigi Žmogaus Sūnus yra šabo Viešpats.“ Jeigu šabas yra poilsis, tai išaiškėja šios dvi pagrindinės mintys: poilsis padarytas žmogui, ir Jėzus yra poilsio Dievas. Jėzuje galima pailsėti. Netgi  trečiasis Dievo įsakymas švęsti šabą kalba apie poilsį Dieve ir tarsi sako: „Eik, žmogau, pailsėk Dieve.“ Jėzui nereikia poilsio, bet žmogus yra ribotas ir būtent jam poilsis būtinas. Galime pasidžiaugti, kad Dievas yra tas, kuris aprūpina mus poilsiu ir leidžia ramiai ilsėtis (Iš 16, 22–30, Ps 4). Praktinėje temos apie poilsį dalyje taikėme dailės terapijos metodą (žr. nuotrauką): piešėme poilsį Dieve arba tiesiog ilsėjomės piešdami. Vakare žaidėme „Vikingų šachmatus“, o, pasižiūrėję filmą „Mažoji mis“, diskutavome apie komandinį darbą. Be abejo, daug bendravome, išgėrėme nemažai gauromečio arbatos ir prisiklausėme vaikų klegesio (tarp mūsų buvo net 4 vaikučiai). Na, o sekmadienį važiavome į vieną iš Kauno bažnyčių pasveikinti aktyvią LKSB baigusiąją Ingridą sužadėtuvių proga. Savaitgalį vainikavo iškyla – valgėme picas Nemuno saloje ir vėl žaidėme pamėgtus „Vikingų šachmatus“.

 

Labai ačiū tiems, kurie padėjo organizuoti savaitgalį, taip pat šeimininkams, priėmusiems mus į savo namus, ir visiems dalyviams. Artimiausi mūsų planai yra tokie: kartą per mėnesį susitiksime Kaune studijuoti Bibliją (išbandysime Vengrijos baigusiųjų judėjimo sukurtą kursą „ProImpact“), leisime žurnaliuką „Langas 8–17“ ir toliau visaip palaikysime studentus. Kviečiame prisijungti! Jeigu yra norinčių burtis ir kituose miestuose, parašykite – taip mus labai padrąsinsite.

 

Nuotraukos čia.